Pohádka s vůní rozmarýnu

Ulička v ArlesUž se u nás stává tradicí, že v červnu zabalíme hromadu věcí, naskládáme se do auta a vyrazíme za teplem. I letos tomu tak bylo, i když díky Jalaf-uf-aj-ej-jokutl (... prostě kvůli té sopce) se teplo moc nekonalo. Alespoň jsme tentokrát nemuseli ve 40°C někde brouzdat vyprahlou krajinou ;)

St.Rémy de Provence a Les Alpilles

První útočiště jsme našli v tomto krásném městečku. Kemp vyhovoval hned první, pekárna nedaleko a pěkné terény hned za městem. Ideální :)

A když píšu pekárna na blízku, tak si můžete být jistí, že jsme se vůůůůbec nešidili :) Luka samozřejmě nebyla schopná ukočírovat své sběračské pudy, takže neustále rvala cestou z keřů bylinky. U nás je máme v květináčcích, chudinky zakrslé, a tam je to plevel. Kam se podíváte, všude křoviska rozmarýnu, trsy tymiánu, semtam levandule. O jalovci, bobkovém listí, oregánu a medunce se ani nezmiňujeme, to byl vážně plevel ;)

Bašta

 

Avignon, Arles a Tarascon

Nejen kolům jsme se ale věnovali, takže se našel čas i na pěší výlety a lov krabiček, při kterých jsme skoro prochodili botičky a ochutnali spoustu zajímavostí... například "konkurenční" pravé macarons... a po pravdě... sebechvála sice smrdí, ale domácí jsou domácí! ;))))

Macarons

Macarons

Náladovka

Pěkně jme si okolí St. Rémy proštrandali, sjezdili kam až to šlo. Alpilly jsme poznali jak z východní, tak západní části a moc se nám tu líbilo. Třeba ujeté městečko Baux de Provence... to se musí vidět! :)

Luka v krizi

Malá krizička ;)

Malé Alpy

Les Alpilles - vcelku melé pohoří, protkané milionem kozích stezek a lesních cest

Přesun k Pont du Gardu

A když už nebylo co objevovat, tak jsme se posunuli trochu na severozápad, k Pont du Gardu. Sice jsme tu už jednou byli, ale okolí jsme vůbec neprojezdili tak, jak jsme si představovali, takže teď konečně vybaveni dostatkem kvalitních map a navigací nám nedělalo žádný problém hupnout do lesíka kdykoliv se objevila zajímavá pěšina :)

Habib na skále


Trochu zlobilo počasí a tak jsme se mnohdy rozhodovali na poslední chvíli, jestli pojedeme na kola, nebo si uděláme procházku, ale snažili jsme se maximálně si to užít a odpočinout si.

Bohužel se opět nepovedlo vybrat pár fotek do galerie, protože nám připadají všechny důžežité, a tak je galerie zase pěkně "nadupaná" :)))

Odkaz na kompletní fotogalerii

PočasíKam dál

twitterLukabike blog

© 2004-2012 Luka (Šíření textů či fotografií z těchto stránek je možné pouze se souhlasem autora!) | Aktualizace: 10:03 10.5.2012