Luka: Kdo probůh jsem?

Zdravíčko. Tohle jsou moje stránky. O mě, o Habibovi, o bajku, o cestách co jsme podnikli... a vůbec o ledasčem co s mým bajkem souvisí a semtam i o něčem jinym. Stránky se snažím aktualizovat jakmile se něco zajímavého poštěstí. Jsem asi magor, ale život bez bajku si nějak nedovedu představit. Naštěstí mám spřízněnou duši, takže BAJKU ZDAR!

luka2

LukaVÍTEJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH !

LUKA:

Co mi na kole přijde nejkrásnější?
Hrozně ráda mám tichý les, zasněžený cestičky, křupání sněhu pod pneumatikama, omrzlej nos. Taky miluju podzim, padlé listí se schovanými kameny a bahnem, když už sváteční turisti nelezou moc do lesa, kdyz je relativně chladno, ale člověk se zahřeje při každém překvapení v podobě rygólu zapadanýho listím do kterýho vlítne a ze všeho najlepší je bahýnko. Pořádný bahno, jó na tom si vyloženě užívám.... jojo, prostě mountajnbajking, však to znáte ;)

 

Historie mých bajků

Author Kinetic - září 2003
Napadlo mě jednoho odpoledne, že vypůjčený kolo je pěkně pitomej obchod. Majitelka bicyklu věčně upozorňovala na bláto zalezlý všudemožně, na některý přelomený a některý poněkud zohýbaný části stroje a tak muselo dojít k nákupu vlastního trubkového mustanga - Netíka.

Author Vision - duben 2004
No, vlastní bajk je fajn, ale musí bejt prostě ušitej na míru, abyste se na něm cejtili jako doma, TAKŽE netrvalo moc dlouho a já začala Netíka "tunningovat", a ejhle, tunningovala jsem, vylepšovala, měnila a vymejšlela, až z toho vznikl závodní speciál Vižlík a Netík tak nějak "vstoupil do reakce a vyšel z reakce nezměněn".

Author Vision upgrade - 2006/7
Nějaké postupné upgrady posunuly Vižlíka až do sféry vysněného stroje. Nový design, co jsem mu dopřála na přelomu roku 2007, mu ještě dodal. Měnit zatím nehodlám, je to moje zlatíčko, takže dokud bude sloužit, tak si ho nechám.

Merida TransMission - červenec 2009
Mé pošilhávání ukončilo razantní ultimátum, které chudák Habib dostal jako výsledek delšího neježdění: buď štěňátko nebo fullík. A zvítězilo koleso, takže jednoho krásného pátku přinesl pan PéPéeLák veselou krabici, a v ní Tryskomyš.

Moje ostatní koníčky:

- pěší i cykloturistika
- jídlo a experimenty kulinářského charakteru
- geocaching
- knížky (historické romány, scifi i fantasy)
- pěstování oblíbených rostlinek: www.lukabike.com/ibisky
- tvoření všeho možného www.lukabike.com/vytvareni
- kreslení a ilustrování, nějaká ta hudba, kino, film... prostě blíženecká klasika :)

- soukromý blog je na http://lukabike.blog.com/

 

HABIB:

Tak že: prý mám napsat něco o sobě. No jo, ale co? Jak praví klasik..."Já jsem takovej vobyčejnej, nedůležitej... proste civilista" ..teda asi by se spíše hodilo napsat cyklista. Nebo bajker? Nevim a myslím, že je to jedno.

Na kole jezdím už nějakej ten pátek, i když v poslední době méně, než bych si přál. Na jednom serveru mám v charakteristice jako bajkové moto napsáno nasledujici: "zážitky nemusí být pozitivní, ale musí být intenzívní". A je fakt, že s odstupem času se i na to Habibšpatný vzpomíná v dobrým. Třeba když jsme v Rumunsku ztratili cestu, táhli bajky klečí a nevěděli, kde vylezeme. Nebo když jsme v Chorvatsku sháněli loď, která by nás převezla i s bajkama na druhý ostrov... nejdřív hrozný stres, nakonec možná nejlepší zážitek. Delfíny před lodí člověk nevidí každý den. A když jsme se dostali na ten druhý ostrov, tak kamarádovi popraskal zadní výplet... zni to šíleně, ale stalo se. Na druhou stranu takové zatmění slunce je taky zážitek, na který se nezapomíná. Stejně tak na první "vodu", první sjetej kopec na snowboardu....

Ale dost sentimentu. Prostě rád jezdím na kole, pádluju na vodě, snažim se chodit po horách, i na ten snowboard se najde čas. A nejlepší na tom je, že už nějakej rok jsme na to všechno dva. Styl cestování se sice trochu změnil, ale nelituju. Zkusili jsme spolu spoustu nových věcí a další na vyzkoušení čekají. Třeba letos (2008) oprášim expediční speciál a po dlouhé době se zase vydáme na dovolenou s bagáží. Nebo nás napadne něco úplně jiného. Každopádně se o tom dočtete na těchto stránkách. Možná tu někde budu mít i svůj koutek, kde by se mohly objevovat fotečky z mých dřívějších cest. Teda pokud se mi je podaří naskenovat.

No, tak to by mohlo stačit, ne? Já myslim, že jo.
Mějte se, jak chcete, a nashle někde a někdy :)

 

PočasíKam dál

twitterLukabike blog

© 2004-2012 Luka (Šíření textů či fotografií z těchto stránek je možné pouze se souhlasem autora!) | Aktualizace: 10:03 10.5.2012