Setkání v Paříži

Letos jsme postup dovolené trochu přehodili a na jaře vyrazili okouknout Paříž. Nijak se to neplánovalo, někdy v lednu jsme se s kamarády bavili, že bychom tam mohli jet, a tak se prostě bez větších okolků vyrazilo :)

Verdun

Jako odpočinkové místo po celonoční jízdě byla původně na plánu Remeš, ale jak kluci uviděli v mapě "Verdun", bylo vymalováno a stavělo se tam. Asi dvě hodinky jsme tam brouzdali po památníku (čti po hřbitově) a pak se vydali na pevnost, do zákopů v lese a nakonec na oběd do města.

verdun

 

Eiffelovka, Bois de Boulogne

Jelikož jsme bydleli u řeky za Buloňským lesíkem, a bylo nám líto jízdenky na bus, vydali jsme se pěšky k Eiffelovce. No. Sice to taková žumpa a "E55" to není, ale na hlavních silnicích, které lesík protínají, se kumuly našly. Nic moc pocit, takže rychle pryč :)

Nakonec jsme do centra došli a byla to paráda. Eiffelovka je nezapomenutelná. A je vážně velká! Jo a co bylo ještě legrační, že kolem Invalidovny, když jelo metro, tak se klepala země a drnčely lavičky :)

eiffelka

Pod sukní

la defense

La Défense - moderní čtvrť

Louvre

Jasně, že jsme Monču Lízovou nemohli nevidět a tak jsme si vyhradili jeden celý den na Louvre. Zážitek je to silný, fronta (které my jsme se vysmáli, bo jsme si koupili lístky v Grand Epicerie den předem a bez čekání) neuvěřitelně dlouhá a množství nachozených metrů děsivé. A jestli letos ještě uvidím nějakého svatého na obraze z "Německo, 12.století", tak spáchám sebevraždu :D

fasada

Neválí se, opírá se o fasádu :)

Na konec dne, abychom si zpravili chuť po historických sochách, obrazech atd., jsme skočili do metra a sfoukli na La Défense, což je supermoderní železo-betonovo-skleněná čtvrť. Jako na potvoru na "Krychli" nefungovaly výtahy :( Tak příště...

Montmartre

Vydali jsme se i na Montmartre. Přestupovali z linky na linku v metru (věděli jse, že některé linky metra mají normální pneumatiky?) a vyhodilo nás to na Boulevard de Clichy, kde je Moulin Rouge, mrtvá myš na chodníku, milion sexshopů a orientální pekařství. A cesta nahoru, na Place de Abbesses a výšlap k Sacre Coeur. Výhled z jediného kopce v Paříži (La Bute) je opravdu pěkný, a vede sem i lanovka (pro lemry).

sacre coeur

Procházky po Paříži jsou nádherné, i když nás překvapilo, jak málo pekárniček tu bylo. Nicméně nijak jsme se nešidili a tlamičky si vyžírali i tak slušně :)

pekarna

Reims alias Remeš

Na cestě domů jsme se ještě zastavili okouknout slavnou katedrálu v Remeši s usměvavým andělem, obklopenou krámky se šampaňským a růžovými sušenkami, které se do něj namáčí.

Nechtělo se nám odjet, ale doufáme, že se vrátíme. Zbylo nám spousta restů, co jsme nestihli navštívit, hodně krabiček, které jsou neodloveny a hlavně nám bude chybět atmosféra, kterou nikde jinde na světě člověk nenajde.

andel

Nazdar! ;)

Odkaz na kompletní fotogalerii

PočasíKam dál

twitterLukabike blog

© 2004-2012 Luka (Šíření textů či fotografií z těchto stránek je možné pouze se souhlasem autora!) | Aktualizace: 10:03 10.5.2012